Armeo

Interaktywne urządzenie do rehabilitacji kończyny górnej
Rehabilitacja ręki w Armeo

Czym jest Armeo Spring?

Armeo jest urządzeniem stworzonym do zaawansowanej i urozmaiconej rehabilitacji kończyny górnej w przypadku utracenia jej pełnej funkcjonalności. Sprzęt ten wykorzystywany jest w naszej śląskiej klinice do rehabilitacji pacjentów z deficytami neurologicznymi i ortopedycznymi.

Działanie urządzenia opiera się o ramię z systemem specjalnych sprężyn i zestawem wielu czujników. Duży zakres regulacji pozwala dostosować odciążenie kończyny, opory i czułość czujników dokładnie do wymiarów i możliwości pacjenta. W Klinice Amed mogą z niego korzystać pacjenci dorośli oraz dzieci.

Rehabilitacja kończyny górnej w Armeo

W jakich przypadkach stosujemy Armeo Spring w Klinice Amed?

Armeo jest urządzeniem przeznaczonym dla wszystkich pacjentów, którzy z różnych powodów utracili pełną funkcjonalność w obrębie kończyn górnych. Niezależnie od przyczyny utraty funkcji, Armeo dostosowywane jest do aktualnego stanu i możliwości pacjenta. Na podstawie naszych doświadczeń możemy powiedzieć, że rehabilitację z wykorzystaniem Armeo w Klinice Amed w Katowicach prowadzimy u pacjentów:

  • po udarach
  • po urazach czaszkowo-mózgowych
  • po uszkodzeniach nerwów obwodowych
  • po urazach rdzenia kręgowego
  • po wypadkach komunikacyjnych
  • po złamaniach kończyny górnej
Rehabilitacja dzieci w Armeo

Co można poprawić stosując rehabilitację w Armeo?

Armeo pozwala pracować nad wszystkimi ruchami kończyny górnej i jej stawów: stawu ramiennego, stawu łokciowego, nadgarstka i stawami palców.  Charakterystyka urządzenia pozwala pracować nad dokładnością, oraz siłą kończyny.

Jeśli masz problemy z chwytaniem przedmiotów ręką, sięganiem w różnych kierunkach, czy też trafieniem w określone miejsce - rehabilitacja kończyny górnej w Armeo może Ci pomóc.

Urządzenie zostało stworzone tak aby pomagać torować ruchy zgodnie z funkcjonalnością człowieka, a więc uwzględniając wszelkie zgięcia, wyprosty i rotacje zachodzące naturalnie.

Zapraszamy do skorzystania z Armeo w Klinice Amed w Katowicach.

Rehabilitacja ręki w Armeo