Rehabilitacja neurologiczna w Katowicach

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Prywatna klinika rehabilitacji neurologicznej i stosowane metody

Prywatna klinika rehabilitacji neurologicznej AMED zatrudnia najlepszych specjalistów w Polsce, którzy dążą do osiągnięcia sprawności przez swoich pacjentów. Zajęcia na wyżej wymienionych urządzeniach to tylko jeden z elementów indywidualnego planu treningowego. Wprowadzamy również najlepsze metody, które usprawniają proces rehabilitacji. Prywatna klinika rehabilitacji neurologicznej AMED wprowadza dodatkowo zajęcia z zakresu rehabilitacji neurologopedycznej i neuropsychologicznej. Są one szczególnie ważne w przypadku pacjentów po udarze.Nasz ośrodek rehabilitacji neurologicznej wprowadza zajęcia oparte na następujących metodach:
  • IBITA Bobath, PNF,
  • elektrostymulacji funkcjonalnej,
  • wykorzystaniu wspomnianych pionizatorów oraz urządzeń zaopatrzenia ortopedycznego,
  • trening funkcjonalny,
  • terapia czaszkowo krzyżowa,
  • ortopedyczna terapia manualna,
  • pinoterapia,
  • techniki osteopatyczne.
Image
Rehabilitacja śląsk

Rehabilitacja neurologiczna komercyjna

Rehabilitacja neurologiczna prywatnie w AMED-Klinika umożliwia skorzystanie z pomocy specjalistów w krótszym terminie niż w przypadku oczekiwania na wizytę w poradni na NFZ. Stosujemy najnowocześniejsze technologie, które ułatwiają drogę do osiągnięcia sprawności. Rehabilitacja neurologiczna prywatnie w AMED-Klinika umożliwia wdrożenie treningów z zastosowaniem takich urządzeń jak:

Zanim przystąpimy do rehabilitacji neurologicznej, skupiamy się na diagnostyce w celu obiektywizacji procesu leczenia. Wśród wykonywanych badań można wymienić: badania na EMG, platformie stabilograficznej, analizę chodu na bieżni diagnostycznej, badania izokinetyczne.

Rehabilitacja Neurologiczna
NEUROLOGIA

Czym jest rehabilitacja neurologiczna?

Rehabilitacja neurologiczna jest stosowana w celu odzyskania sprawności po urazach czaszkowo-mózgowych czy też uszkodzeniu rdzenia kręgowego. Stanowi niezbędny proces w przypadku wsparcia osób chorujących na stwardnienie zanikowe boczne, stwardnienie rozsiane, przy chorobie Parkinsona, Alzheimera, udarów niedokrwiennych, udarów krwotocznych, mózgowego porażenia dziecięcego, a także chorobach nerwów obwodowych.

Rehabilitacja neurologiczna wspiera pacjentów z różnymi niepełnosprawnościami. Jest konieczna przy powrocie do sprawności po operacjach neurochirurgicznych oraz przy wszystkich innych schorzeniach. Jednak trzeba pamiętać o tym, że każdy przypadek jest inny i przebieg procesu rehabilitacji neurologicznej oraz pojawienie się pierwszych efektów zależy od predyspozycji pacjenta, a także od jego pozytywnego nastawienia i chęci szybkiego powrotu do zdrowia. Powodzenie rehabilitacji zależy jednak w dużej mierze od jakości prowadzonej rehabilitacji oraz zastosowanych metod pracy i technologii.

Robot Luna EMG firmy EGZO Tech

Przedstawiamy wszystkie funkcjonalności robota Luna EMG wykorzystywanego w rehabilitacji pacjentów neurologicznych i ortopedycznych.