Egzoszkielet Indego

Mobilny egzoszkielet rehabilitacyjny do reedukacji chodu bez ograniczeń przestrzennych
Egzoszkielet Indego z pacjentem

Informacje o egzoszkielecie rehabilitacyjnym
Egzoszkielet rehabilitacyjny Indego pozwala  terapeutom na prowadzenie zindywidualizowanego programu terapii chodu, dostosowanego do aktualnych dysfunkcji organizmu pacjenta. Z rehabilitacji mogą korzystać osoby, które przeszły udar, uraz rdzenia kręgowego, operację neurologiczną, czy też inne schorzenia układu nerwowego. System Indego Therapy Device oferuje pacjentom urozmaiconą rehabilitację chodu, która oparta jest na mechanizmach nauki czynności motorycznych. Fizjoterapeuci prowadzący terapię dostosowują poziom wsparcia oferowany przez robota poprzez aplikację w systemie. Poziom wsparcia można dostosować osobno dla stawów kolanowych i biodrowych, umożliwiając dokładne dobranie ustawień w sposób indywidualny i  bardzo dokładny. Zaawansowana terapia z wykorzystaniem tego egzoszkieletu dostępna jest sercu Górnego Śląska.
Egzoszkielet Indego

Postępy rehabilitacji w Indego

Oprogramowanie w egzoszkielecie Indego umożliwia indywidualne dostosowanie parametrów chodu, takich jak: długość kroku, kadencja, symetria chodu. Raport i statystki z każdej terapii są gromadzone i przetwarzane w systemie, co pozwala na monitorowanie postępów terapeutycznych.  Robot posiada możliwość regulacji  wielu parametrów w czasie rzeczywistym. Daje to możliwość odtworzenia naturalnego chodu, oraz zgodnych z zaplanowanym programem umiejętności motorycznych.
Rehabilitacja w egzoszkielecie Indego z fizjoterapeutami Amed

Zalety rehabilitacji w egzoszkielecie Indego
W Klinice Amed  w Katowicach wykorzystujemy różne technologie robotyczne tak, aby móc dopasować plan rehabilitacji jak najlepiej różnorodnego stanu pacjentów ze schorzeniami i uszkodzeniami układu nerwowego(udary mózgu, urazy rdzenia, SM i inne). Egzoszkielet rehabilitacyjny Indego ze względu na swoją modułową budowę oraz brak elektroniki w stopach, pozwala prowadzić terapię poza budynkiem kliniki, korzystając z promieni słońca. Ponieważ nasza Klinika znajduje tuż obok parku i osiedli, w centrum Śląska, pacjent może znowu funkcjonować w znanym mu otoczeniu, patrząc na świat znowu w pozycji stojącej.
Rehabilitacja w egzoszkielecie Indego