Medi Mouse

Urządzenie do pomiaru krzywizn i zakresu ruchomości kręgosłupa
Medi mouse w trakcie badania

Czym jest Medi Mouse i do czego służy?

Urządzenie to powstało aby zaspokoić potrzeby na bezinwazyjną, wolną od promieniowania metodę badania bez skutków ubocznych.  Badanie za pomocą Medi Mouse(Spinal Mouse) może być przeprowadzane kilkukrotnie na tej samej osobie: przed, w czasie, oraz po terapii, aby śledzić jej efekty i dostosowywać do zmian w organiźmie;

W Klinice Amed  w Katowicach wykorzystywane jest w pracy z dziećmi i osobami dorosłymi.

Medi mouse zestaw

Jak odbywa się badanie i kiedy je wykonujemy?

Badanie wykonywane jest w trakcie indywidualnej  konsultacji z fizjoterapeutą.  Przeprowadza się je w płaszczyźnie strzałkowej i czołowej. Pacjent w trakcie badania przyjmuje 3 pozycje w których dokonywane są pomiary początkowe, a następnie po przeprowadzeniu procesu terapeutycznego- porównawcze.
Medi mouse badanie pacjenta

Jakie informacje uzyskamy dzięki Medi Mouse i co nam to daje?

Medi Mouse jest urządzeniem pozwalającym dokonywanie obiektywnych pomiarów w obrębie kręgosłupa. Uzyskujemy informacje na temat długości poszczególnych odcinków kręgosłupa i ich ruchomości. Funkcje urządzenia pozwalają na stworzenie trójwymiarowego  modelu kręgosłupa.

Dzięki tym wszystkim informacjom, fizjoterapeuta ma możliwość dokładnego zaplanowania i dostosowania procesu leczenia do stanu pacjenta. Działania terapeutyczne nakierowane są na konkretne dysfunkcje, co skraca czas potrzebny na poprawę stanu zdrowia.

Medi mouse wyniki badania