fbpx

Rehabilitacja domowa na NFZ w Katowicach - AMED-Klinika

Rehabilitacja domowa na NFZ w Katowicach możesz zrealizować w naszej klinice AMED. Przysługuje ona każdemu pacjentowi, który nie jest w stanie samodzielnie dotrzeć do zakładu fizjoterapii. Jeżeli otrzymasz odpowiednie skierowanie, nasi specjaliści zapewnią Ci odpowiednią pomoc. Jak przebiega rehabilitacja domowa na NFZ w Katowicach w klinice AMED?

Komu przysługuje rehabilitacja domowa na NFZ?

Rehabilitacja domowa na NFZ jest przeznaczona dla osób, którzy nie poruszają się samodzielnie lub po prostu nie są w stanie dotrzeć do zakładu fizjoterapii samodzielnie. W takim przypadku wizyta odbywa się w domu pacjenta. Należy podkreślić, że fizjoterapeuta realizuje dokładnie taki sam plan zajęć, jaki miałby miejsce w klinice. Rehabilitacja domowa na NFZ przysługuje więc w szczególności osobom, które z powodu choroby znajdują się na co dzień w pozycji leżącej. W efekcie pojawia się problem nie tylko z dotarciem do kliniki, ale również rozpoczęciem intensywniejszych ćwiczeń. 

Jeżeli znajdujesz się w takiej sytuacji, powinieneś wiedzieć, że przysługuje Ci rehabilitacja domowa na NFZ. W pierwszym dniu zajęć otrzymasz indywidualny plan zajęć. Dzięki temu rehabilitacja w warunkach domowych będzie w stanie zastąpić w pewnym stopniu zajęcia w klinice. Jak długo mogą trwać zajęcia? Rehabilitacja domowa na NFZ może trwać maksymalnie 80 dni w ciągu roku. Oznacza to, że nie zapłacisz za terapię w takim wymiarze.

Jak przebiega rehabilitacja w warunkach domowych NFZ?

Rehabilitacja w warunkach domowych NFZ przysługuje każdemu pacjentowi ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Czas trwania opieki bezpłatnej wynosi maksymalnie 80 dni. Zanim rozpoczniemy terapię, musisz uzyskać orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności. Następnie powinieneś otrzymać skierowanie  od lekarza POZ / innego lekarza ubezpieczenia zdrowotnego / specjalisty w dziedzinie:

 • rehabilitacji medycznej;
 • balneologii i medycyny fizykalnej;
 • reumatologii,
 • neurologii;
 • neurochirurgii;
 • chirurgii ogólnej;
 • ortopedii i traumatologii.

 

Rehabilitacja w warunkach domowych NFZ rozpoczyna się od ustalenia programu zajęć. W ramach świadczenia wykonujemy masaże, fizykoterapię i kinezyterapię. Terapię indywidualną w naszym ośrodku uzupełniamy bezpłatnie takimi zabiegami jak: rezonans stochastyczny, terapia Tecar, fala uderzeniowa oraz elektrostymulacja mięśni odnerwionych. To wszystko możesz otrzymać na NFZ! Rehabilitacja domowa powinna rozpocząć jak najszybciej. Pamiętaj, masz maksymalnie 30 dni na rejestrację po wystawieniu skierowania.

Rehabilitacja w domu pacjenta - w czym możemy Ci pomóc?

Rehabilitacja w domu pacjenta na NFZ jest przeznaczona dla osób, które cierpią na:

 • ogniskowe uszkodzenie mózgu,
 • uszkodzenia centralnego i obwodowego układu nerwowego – 5 stopień skali oceny stopnia inwalidztwa,
 • uszkodzenia rdzenia kręgowego,
 • choroby przewlekle postępujące między innymi: choroba Parkinsona, zapalenie wielomięśniowe, rdzeniowy zanik mięśni, guz mózgu, reumatoidalne zapalenie stawów,
 • zwyrodnienie stawu biodrowego, kolanowego, 
 • urazy kończyn dolnych.

 

Ponadto rehabilitacja w domu pacjenta na NFZ przysługuje również pacjentom w stanie wegetatywnym i apalicznym.

Rehabilitacja domowa NFZ w Katowicach w AMED-Klinika

Rehabilitacja domowa NFZ w Katowicach jest możliwa z pomocą naszych specjalistów. W klinice AMED skupiamy się na wdrożeniu ruchu i prawidłowo dobranych metod kinezyterapii popartych odpowiednią diagnostyką, które daje szansę na powrót do zdrowia. Wdrażamy: 

 • masaże tkanek głębokich, które mają na celu zwiększenie ruchliwości. Specjalista stosuje powolne i dokładne ruchy o odpowiednim nacisku. Prowadzą one do rozluźnienia nieprawidłowych napięć w ciele pacjenta.
 • terapię manualną, podczas której terapeuta wykonuje uciski i pchnięcia w określonych miejscach, które prowadzą do prawidłowego ułożenia przemieszczonych struktur, zmniejszenia dolegliwości bólowych, poprawy ukrwienia oraz ruchomości. 
 • torowanie nerwowo-mięśniowe (PNF) pomaga w odtworzeniu prawidłowych wzorców ruchowych. Specjalista stosuje podczas zabiegu techniki stabilizacji postawy, koordynacji ruchu, rozluźnienia mięśni i redukcji dolegliwości bólowych.
 • terapię mięśniowo-powięziową, która opiera się na wykonywaniu określonych ruchów przez pacjenta podczas ucisku konkretnego miejsca przez terapęutę. Dzięki temu specjalista jest w stanie usunąć napięcia znajdujące się w ciele. Terapia mięśniowo-powięziowa opiera się przede wszystkim na współpracy teraputy z pacjentem. 
 • Dodatkowo stosujemy fizykoterapię za pomocą lasera, ultradźwięków, prądów.

 

W AMED-Klinika umożliwiamy pacjentom realizację zleceń takich jak: rehabilitacja domowa po udarze, urazach, zmianach zwyrodnieniowych. Pomagamy w odbudowie siły mięśniowej, zwiększeniu zakresu ruchu w stawach, niwelowaniu obrzęków i przykurczy. Jeżeli pacjent choruje na stwardnienie rozsiane, rehabilitacja domowa na NFZ również może okazać się ogromnym wsparciem. Masz skierowanie na fizjoterapię domową NFZ? Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej!

Skip to content