Skoliozy i zaburzenia posturalne

Pilotażowy program bezpłatnej  rehabilitacji dla dzieci i młodzieży ze skoliozami i zaburzeniami posturalnymi w wieku 5- 18 lat.

Skontaktuj się z nami : 32 201 50 14 wew.34

Jak wygląda program?

  • Opieka wykwalifikowanej kadry
  • Zaawansowana diagnostyka postawy 3D i analiza chodu
  • Małe grupy zajęciowe
  • 12 tygodni zajęć 2 x w tygodniu
  • Terapia interaktywna z biofeedbackiem na nowoczesnych urządzeniach

Bezpłatna siłownia dla opiekuna w czasie zajęć dziecka!

Aby opiekunowie naszych pacjentów również mogli zadbać o swoje zdrowie, podczas każdego z 24 spotkań rehabilitacyjnych, opiekun dziecka/ nastolatka może skorzystać z bezpłatnych wejść na siłownię Ceglana Gym & Fitness Fun znajdującą się w naszym budynku.

Diagnostyka skolioz 3d Katowice

Co to jest skolioza?

Skolioza to trójwymiarowe zaburzenie krzywizn kręgosłupa, związane ze strukturalnymi deformacjami i nieprawidłowościami funkcjonalnymi. Skolioza u dzieci diagnozowana jest zdecydowanie częściej niż skolioza u dorosłych. Najczęściej pierwsze zauważalne skutki skrzywienia kręgosłupa, to asymetryczne ustawienie kątów talii, nierówne ustawienie ramion i skręt tułowia, lub miednicy. Przyczyny powstawania skolioz nie są do końca poznane, a największe postępy skrzywienia obserwuje się w okresie intensywnego wzrostu kręgosłupa i całego kośćca dzieci. Diagnostyka skolioz w Klinice Amed prowadzona jest przez fizjoterapeutów i lekarzy, z wykorzystaniem zaawansowanych urządzeń diagnostyki trójwymiarowej, stosujących podczerwień, analizę zdjęć RTG, badanie obciążania stóp na platformach diagnostycznych i analizę chodu.
Skolioza diagnostyka rtg
Rehabilitacja skoliozy dzieci Katowice

Czym są zaburzenia posturalne?

Zaburzenia posturalne, zwane również wadami postawy to nieprawidłowości w budowie i ustawieniu poszczególnych części ciała w stosunku do normy określonej dla danego wieku i płci dziecka. Jest to szerokie spektrum zaburzeń, obejmujące  problemy opisywane często w sposób obrazowy. To między innymi problemy klatki piersiowej( kurza klatka piersiowa, lejkowata klatka piersiowa), problemy tułowia( plecy okrągłe, plecy wklęsłe, plecy płaskie), i nieprawidłowości kończyn dolnych( kolana koślawe i kolana szpotawe, płaskostopie, stopa końsko-szpotawa, stopa koślawa). W naszej katowickiej Klinice Amed staramy się precyzyjnie diagnozować dzieci i młodzież. Nasi fizjoterapeuci i lekarze w czasie konsultacji przeprowadzają badania 3d postawy ciała, analizują obciążanie stóp i chód na zaawansowanej aparaturze diagnostycznej. Dzięki temu program postępowania terapeutycznego dobrany jest dokładnie do potrzeb, łącznie z projektowaniem indywidualnych wkładek.
Analiza chodu dzieci Katowice
Interaktywna rehabilitacja skolioz Katowice

Rehabilitacja w przypadku skoliozy i zaburzeń posturalnych w Klinice Amed.

Po przeprowadzonej zaawansowanej diagnostyce, fizjoterapeuta posiada dokładny obraz problemów związanych z postawą pacjenta. W przypadku wykrycia, lub potwierdzenia skoliozy i innych zaburzeń posturalnych, dla pacjenta zostaje opracowany proces rehabilitacji. Następnie młodzi pacjenci realizują plan pod nadzorem fizjoterapeuty w małych, kilkuosobowych grupach. Jeśli w czasie badania zdiagnozowane zostaną poważne zaburzenia, pacjent ma możliwość realizowania dodatkowej terapii indywidualnej. Zajęcia realizowane są w przyjaznych przestrzeniach i z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń z angażującym biofeedbackiem w postaci gier i zadań ruchowych.
Gimnastyka korekcyjna Katowice